مدیریت زمان در تولید محتوا؛ چگونه مدت زمان تولید محتوا را کاهش دهیم؟

فردی که به صورت نمادین چندین دست دارد و ساعتی را بالای سر خود نگه داشته است. تصویر کنایه از مدیریت زمان است.
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید

مدیریت زمان در تولید محتوا به شما می‌کند تا به عنوان یک نویسنده یا کپی‌رایتر هوشمندانه‌تر کار کنید نه سخت و بیشتر. شما به عنوان یک نویسنده، بخش مهمی از یک پازل بازاریابی هستید، چون تحقیق مخاطب، جمع آوری اطلاعات، پیدا کردن منابع معتبر، نگارش، ویرایش و بازنگری محتوا برعهده شماست. فقط باید یک نویسنده باشید تا درک کنید تقویت مهارت‌های مدیریت زمان چه کمک بزرگی به شما می‌کند. این محتوا از محتوان برای آن دسته از نویسندگانی است که برای تولید محتوای متنی زمان زیادی صرف می‌کنند. ما برای شما پیشنهاداتی داریم که بتوانید با استفاده از آنها  زمان جستجو را به حداقل برسانید و در عین حال محتوای غنی تولید کنید.

میزی که روی آن ساعت، تقویم و مداد قرار دارد.
تقویت مهارت‌های مدیریت زمان در تولید محتوا باعث می‌شود سریع‌تر و بهتر کار کنید.

برای مدیریت زمان در تولید محتوا این چند سوال مهم را از خود بپرسید

قبل از اینکه بخواهید تولید محتوای متنی را شروع کنید، نباید به سراغ کامپیوتر و تایپ کردن بروید. در واقع این کار نقطه شروع کار شما نیست. قبل از آن باید بتوانید جواب درستی برای سوال‌های زیر داشته باشید:

  • هدف شما از تولید این محتوا چیست؟
  • چطور می‌خواهید کسب و کار خود را از طریق آن معرفی کنید؟
  • برای چه کسانی می‌نویسید؛ یعنی جامعه هدف شما چه کسانی هستند؟
  • چه دغدغه‌ای را مطرح می‌کنید؟
  • چه راهکارهای عملی برای حل دغدغه به مخاطب‌تان می‌خواهید ارائه دهید؟

پاسخ این سوالات در واقع استراتژی محتوایی شما را شکل می‌دهند. شما قبل از هر چیز باید توانایی ایجاد چنین استراتژی را داشته باشید و سپس به سراغ تولید محتوا بروید. اگر نگاهی به کسب و کارهای موفق داشته باشید، بخوبی می‌فهمید که آنها برای تدوین استراتژی محتوا هزینه کرده‌اند و به آن اهمیت داده‌اند. می‌توانید روی کمک محتوان در این زمینه حساب کنید.

بیشتر بخوانید: طراحی بر مبنای محتوا (Content-first Design) چیست؟| از مفاهیم تا اجرا

برای مدیریت زمان در تولید محتوا، ساده و سریع جستجو کنید

اگر مراقب نباشید، جستجوی مطالب و پیدا کردن منابع می‌توانند بیشترین زمان را از شما بگیرند. بله، حق با شماست همه ما تلاش می‌کنیم تا محتوا و مطالب شگفت‌انگیز و غنی به مخاطب ارائه دهیم. اما حواستان باشد این هدف نباید شما را درگیر ایده‌های مختلف و متعدد کند. روی موضوع اصلی خود تمرکز داشته باشید و سعی کنید فقط در مورد همان جستجو کنید. در آینده فرصت اضافه کردن جزییات بیشتری را دارید. برای این کار می‌توانید سایت‌های رقیب را آنالیز کنید تا متوجه شوید مخاطبان به دنبال چه چیزی هستند. تحقیقات خود را در همان راستا انجام دهید.

می‌خوانم  برای آنبوردینگ نیروی دورکار چکار کنیم؟

برای کاهش زمان تولید محتوا حتما زمان‌بندی داشته باشید

فراموش نکنید، شما نمی‌توانید همه روز را به تولید محتوا اختصاص دهید. باید بتوانید ذهن خود را برای انجام آن در مدت زمانی محدود پرورش دهید. با توجه به موضوع، حجم محتوا و توانایی‌های خود زمان مناسبی برای انجام کار در نظر بگیرید، آنگاه متوجه می‌شود که مغز خود را برای اتمام کار در زمان تعیین شده سازگار می‌کند. این تکنیک را به طور مداوم تکرار و تمرین کنید.

فردی که مقابل کامپیوتر نشسته و ساعتی رومیزی در دستش است.
برای شروع و اتمام کار خود در تولید محتوا، زمان مشخص و محدودی در نظر بگیرید.

سرچ حرفه‌ای از مهارت‌های مدیریت زمان در تولید محتواست.

یکی از اشتباهات رایجی که کپی‌رایترها و نویسندگان محتوا انجام می‌دهند، سرچ (جستجوی) ساده در موتورهای جستجو مانند گوگل است. مثلا اگر همین حالا عبارت «مدیریت زمان در تولید محتوا» را سرچ کنید، در کنار نتایج مرتبط با داده‌های نامرتبط هم مواجه می‌شوید. یک ترفند عالی و کاربردی برای جستجوی دقیق‌تر در گوگل این است که عبارت خود را داخل گیومه (“)  قرار دهید. یعنی عبارت خود را به این صورت تایپ کنید “مدیریت زمان در تولید محتوا”. دقت کنید بعد از گیومه هیچ فاصله‌ای وجود ندارد. به این ترتیب نتایج مرتبط بیشتری را دریافت خواهید کرد.

گاهی اوقات نیز ممکن است بخواهید نتایج سرچ، شامل داده‌های خاصی نباشد. مثلا می‌خواهید عبارت «ایران و عراق» را جستجو کنید اما به دنبال نتایجی نیستید که شامل «جنگ ایران و عراق» باشد. برای این منظور کافی است پس از تایپ «ایران و عراق» از علامت (-) استفاده کنید. به این ترتیب در نتایج سرپ، لینک‌های مربوط به جنگ ایران و عراق را نمی‌بینید. دقت کنید بین علامت (-) و جنگ فاصله تایپ نکنید.

بیشتر بخوانید: رهبری، یادگیری است: هرم مهارت‌های مدیریتی

برای کاهش مدت زمان تولید محتوا، حواستان به حواس‌پرتی‌ها باشد.

یکی از مهارت‌های مدیریت زمان این است که بتوانید عواملی که باعث حواس پرتی می‌شود را حذف کنید یا به حداقل برسانید. مثلا اگر در حال نگارش محتوا هستید، بهتر است اعلان‌های پیام‌رسان‌های اجتماعی را متوقف کنید. آنها به طور عجیبی می‌توانند تمرکز شما برهم بزنند و زمان زیادی را تلف کنند. می‌توانید برای پاسخگویی به پیام‌ها زمان خاصی را در نظر بگیرید و آن را به همکاران خود نیز اعلام کنید. به این ترتیب دیگر مجبور نخواهید بود مدام شبکه‌های اجتماعی را چک کنید.

برای مدیریت زمان تولید محتوا یک روند ثابت برای خود داشته باشید

برای تولید محتوای متنی یا هر نوع دیگر آن، مراحل ثابت و مهمی وجود دارند که پایه کار شما هستند. مثلا تحقیق کلمات کلید جزء لاینفک کار شماست. برای آن چه برنامه‌ای دارید؟ قرار است آن را چطور انجام دهید؟ از چه ابزارهایی برای انجام آن استفاده می‌کنید؟

می‌خوانم  8 دلیل برای اینکه کسب و کار شما نیاز به بلاگ دارد

اگر بخواهید هر باز استراتژی و فرآیند جدیدی برای این کار داشته باشید، باید زمان زیادی را صرف تولید محتوا کنید. در حالیکه با ایجاد یک فرآیند ثابت و البته موثر، از همان ابتدا می‌دانید که چگونه باید کار خود را شروع کنید تا به یک نتیجه مطلوب برسید.

دفتری که روی آن نوشته: زمان خود را مدیریت کنید.
داشتن یک فرايند ثابت در مراحل تولید محتوا در کاهش زمان آن موثر است.

برون‌سپاری در تولید محتوا برای شما زمان می‌خرد

اگر در کسب و کار خود رشد کرده‌اید، شاید زمان آن رسیده باشد که تولید محتوا را برون‌سپاری کنید تا زمان بیشتری در اختیار داشته باشد. خوشبختانه تولید محتوا از آن دست کارهایی است که می‌تواند به صورت دورکاری و فریلنسری انجام شود. با کمک محتوان می‌توانید بازاریابی کسب و کار خود را با خیالی راحت به گروهی حرفه‌ای و متعهد واگذار کنید.

سخن آخر

مدیریت زمان در تولید محتوا در همین چند نکته خلاصه نمی‌شود و ترفندهای دیگری نیز در این زمینه وجود دارد. نکته مهم این است که این راهکارها نباید باعث کاهش کیفیت کار شما شوند. اگر شما هم در زمینه افزایش مهارت‌های مدیریت زمان تجربه‌ایی دارید، لطفا آن را با محتوان به اشتراک بگذارید تا ما و دیگر کاربران فرصت استفاده از آنها را داشته باشیم.

منبع: contentmarketinginstitute |‌ducttapemarketing |

احتمالا به این مطالب علاقه‌مند باشید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست