بهینه‌سازی نرخ تبدیل (CRO) با هدف افزایش فروش سایت

در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید

افزایش نرخ تبدیل در دیجیتال مارکتینگ

بهینه‌سازی نرخ تبدیل (CRO یا Conversion Rate Optimization) همه آن تلاش‌هایی‌ است که باعث می‌شود بازدیدکنندگان سایت اقدام به خرید کنند، یعنی افزایش فروش سایت. تعریف درست‌تر این است که بگوییم افزایش نرخ تبدیل در دیجیتال مارکتینگ (Digital marketing)، یعنی اینکه بتوانید بازدیدکنندگان بالقوه سایت را به انجام دادن کاری تشویق کنید که شما می‌خواهید. این هدف می‌تواند پُرکردن یک فُرم، خرید کالا و خدمات باشد. در واقع در تدوین استراتژی بازاریابی محتوایی تلاش می‌کنید تا مشتری بالقوه تبدیل به خریدار و مشتری وفادار شود.

نمودارهای میله‌ای و دایره‌ایی که میزان رخ تبدیل (CRO) سایت را نشان می‌دهند
بالا بودن نرخ تبدیل و ترافیک به معنای افزایش فروش سایت نیست.

نرخ کلیک خوبی دارم اما خبری از افزایش فروش آنلاین نیست؟ چرا؟

بسیاری از مشتریان محتوان با این دغدغه به سراغ ما می‌آیند. آنها هزینه بسیار زیادی برای راه‌اندازی و بهینه‌سازی وب‌سایت اختصاص داده‌اند، برای تولید محتوا و سئو سایت زمان گذاشته‌اند و سرمایه‌گذاری کرده‌اند، با این حال کمترین میزان فروش را داشته‌اند. مشکل اصلی آنها این است در بازاریابی محتوا، بهینه‌سازی نرخ تبدیل (CRO) را جدی نگرفته‌اند.

اینطور به‌نظر می‌رسد که اگر ترافیک و نرخ کلیک بالایی (CTR) داشته باشید، می‌توانید افزایش فروش سایت را تجربه کنید. اما بسیاری از کسب‌وکارهای اینترنتی درست در همین مرحله با چالش مواجه می‌شوند. یعنی آمار بازدیدکنندگان سایت بالاست؛ اما خبری از فروش، سودآوری و مشتری وفادار نیست. برای کندو‌کاو این موضوع و بهینه‌سازی نرخ تبدیل (CRO) سعی کنید جواب خوبی به سوالات زیر بدهید:

  • چطور کالا و خدمات خود را قیمت‌گذاری کرده‌اید؟
  • چقدر اعتماد مشتریان و بازدیدکنندگان سایت را جلب کرده‌اید؟ اصلا چه برنامه‌ایی داشته‌اید؟ چقدر آن را پیش برده‌اید و چقدر در آن موفق بوده‌اید؟
  • مزیت رقابتی شما چیست؟ آیا آنطور که ادعا می‌کنید، از رقیبان خود یک سروگردن بالاتر هستید؟ چکاری انجام داده‌اید که مشتریان مشتاق باشند که از خدمات شما استفاده کنند؟
  • به کدام دغدغه مشتریان‌تان پاسخ مثبت داده‌اید و سعی کرده‌اید باری از دوش‌ آنها بردارید؟ چقدر به فکر ارائه خدماتی بوده‌اید که رقیبان شما به دلایل مختلف، تمایلی به ارائه آنها نداشته‌اند؟ آیا این دغدغه‌ها را لیست کرده‌اید و پاسخ مناسب و کاربردی به آنها داده‌اید؟ چقدر حرفه‌ایی کار کرده‌اید؟ آیا به مشتریان خود ثابت کرده‌اید که حرفه‌ایی هستید و دیگران صرفا شما را تقلید می‌کنند.

سوالات کلیدی بسیار زیادی برای بهینه‌سازی نرخ تبدیل (CRO) وجود که پاسخ دادن به آنها، کلید حل مشکل شماست. سوالات بیشتر را از کارشناسان محتوان بخواهید.

خدمات مرتبط محتوان: خدمات بازاریابی محتوا؛ سفارش تمام خدمات دیجیتال مارکتینگ

نمودار ستونی که افرادی روی آنها ایستاده‌اند. این تصویر به مزیت رقابتی و افزایش فروش سایت اشاره دارد.
مزیت رقابتی یکی از فاکتورهای مهم در افزایش فروش سایت است.

محتوان برای بهینه‌سازی نرخ تبدیل (CRO) در سایت شما چه برنامه‌‌ایی دارد؟

تعیین بازار هدف

محتوان برای بهینه‌سازی نرخ تبدیل (CRO) برای افزایش فروش سایت، در ابتدا به تحلیل و آنالیز کسب‌وکار شما می‌پردازد. شما بهتر از هر کس دیگری می‌دانید که چه خدماتی را به چه کسانی ارائه می‌دهید. در واقع تعیین بازار هدف و مشتریان بالقوه از اولین اقداماتی است که در بازاریابی محتوایی برای بهینه‌سازی نرخ تبدیل (CRO) انجام می‌شود.

می‌خوانم  خدمات تدوین استراتژی سئو سایت با محتوان

افزایش سرعت سایت‌تان را بررسی می‌کنیم

همه تلاش‌تان را می‌کنید تا بهترین خدمات را با بهترین دسترسی به مشتریان خود ارائه دهید، اما سرعت سایت‌تان پایین است. این مشکل باعث می‌شود تا مشتری را از دست بدهید. کاربران بی‌حوصله‌تر از آن چیزی هستند که فکرش را کنید. شما فقط ۳ ثانیه می‌توانید کاربر را منتظر نگه دارید. محتوان در فرآیند بهینه‌سازی نرخ تبدیل (CRO)، سعی می‌کند مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد را پیدا و حل کند. همین حالا می‌توانید با کارشناسان ما مشورت کنید.

طراحی UX و UI

در مرحله بعدی کارشناسان محتوان به این موضوع توجه می‌کنند که آیا مشتریان شما دسترسی راحتی به کالا یا خدمات دارند؟ ما در تجربه‌های خود با کارفرمایانی برخورد کرده‌ایم که محصول و خدمات خوب و کاربردی را ارائه کرده‌اند، قیمت‌گذاری آنها نیز برای مشتریان هدف عالی بود، اتفاقا بازار هدف را نیز بخوبی مشخص کرده بوده‌اند؛ اما همچنان خبری از افزایش فروش فروشگاه اینترنتی نبود. چرا؟

تصویر گرافیکی از لایک و دیس‌لایک که به تجربه کاربری و بهینه‌سازی نرخ تبدیل اشاره می‌کند.
تجربه کاری یکی از فاکتورهای مهم در بهینه‌سازی نرخ تبدیل (CRO) سایت است.

مشکل اصلی اینجا بود که بازدیدکنندگان سایت نمی‌دانستند که برای خرید محصول یا خدمات چکار باید انجام دهند. آنها در میان انبوه نمادهای بصری گم می‌شدند. در واقع درخواست و ثبت سفارش برای آنها سخت و کلافه‌کننده بود. همه اینها یعنی کارفرما در طراحی سایت به طراحی UX و UI توجه کافی نکرده بود. به زبان ساده UX و UI در طراحی و سئو سایت، یعنی همه آن اقداماتی که انجام می‌دهید تا کاربر راحت‌تر و بهتر با وب‌سایت ارتباط برقرار کند. از رنگ و فونت سایت گرفته تا دسترسی به قسمت‌های مختلف وب‌سایت.

خدمات مرتبط محتوان: صفر تا صد تشکیل تیم تولید محتوای حرفه‌ای با مناسب‌‌ترین هزینه

سایت‌تان چقدر ریسپانسیو است؟

گروه تولید محتوا و سئو سایت، با کامپیوتر وب‌سایت‌تان را طراحی می‌کنند، اما بیشتر کاربران از طریق موبایل و گوشی‌های همراه به سراغ فروشگاه اینترنتی شما می‌روند. چقدر به این موضوع دقت کرده‌اید؟ محتوان برای بهینه‌سازی نرخ تبدیل (CRO) حتما این موضوع را بررسی خواهد کرد.

برای اینکه با راه‌کارهای بیشتر محتوان در این رابطه آشنا شوید، لطفا همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ثبت درخواست در محتوان چگونه است؟

ثبت درخواست در محتوان برای بهینه‌سازی نرخ تبدیل (CRO) بسیار ساده‌تر از آن چیزی است که تصور می‌کنید:

  • مشاوره آنلاین بهینه‌سازی سایت
  • دریافت نمونه کار
  • ایجاد حساب کاربری در محتوان
  • انتخاب پکیج خدمات سئو سایت

هدف محتوان رضایت شماست. به همین دلیل لطفا قبل از انتخاب گروه تولید محتوا و بهینه‌سازی سایت محتوان، ما را با دیگران مقایسه کنید. سپس سوالات و ابهامات خود را با متخصصان محتوان در میان بگذارید. در ادامه ما تا پایان مسیر در کنارتان خواهیم بود و از شما پشتیبانی می‌کنیم.

می‌خوانم  تولید محتوا را با ارتشی از نویسندگان فریلنسر حرفه‌ای انجام دهید.

چند سوال از محتوان

بهینه‌سازی نرخ تبدیل (CRO) در محتوان چقدر زمان می‌برد؟

بهینه‌سازی نرخ تبدیل و افزایش فروش سایت به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. لطفا با مشاوران محتوان تماس بگیرید تا اطلاعات دقیق دریافت کنید.

آیا روش‌های مختلف پرداخت هم در افزایش فروش آنلاین موثر است؟

بله. محتوان در بهینه‌سازی نرخ تبدیل (CRO) به این نکته توجه می‌کند.

محتوان چطور کسب وکار کارفرمایان را بررسی می‌کند؟

تیم محتوان برای شناخت کسب‌و‌کار و بازار هدف شما، جلسات متعددی را برگزار خواهد کرد.

احتمالا به این مطالب علاقه‌مند باشید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست